×

هشتگ چیست و چطور باید از آن استفاده کرد؟

اینستاگرام 04 دی 1400

هشتگ چیست و چطور باید از آن استفاده کرد؟

کسب اطلاعات درباره نحوه استفاده از هشتگ ها به افزایش دسترسی و مشارکت برند شما در رسانه های اجتماعی کمک می کند و این مهم نیست که برند شما از چه پلتفرمی برای اجرای بخشی از استراتژی رسانه های اجتماعی خود استفاده می کند . کلمات زیادی در چند دهه گذشته به لطف رسانه های اجتماعی به فرهنگ لغت افزوده شده است، اما تعداد کمی از آنها مانند “هشتگ” مورد استفاده گسترده قرار گرفته اند.

یک هشتگ یا این علامت “#” به بخشی جدایی ناپذیر از رسانه های اجتماعی تبدیل شده است. اگر تا به حال از آن استفاده نکرده اید و از خود پرسیده اید که هشتگ چیست و هشتگ به چه معناست، در این مقاله پاسخ سوالات خود را پیدا میکنید.

هشتگ چیست؟

در رسانه های اجتماعی از هشتگ برای جلب توجه، سازماندهی، تبلیغ و ارتباط استفاده می شود. هشتگ ها در ابتدا در توییتر به هدف سادگی پیدا کردن، دنبال کردن و مشارکت در گفتگو برای مردم استفاده شدند.

هشتگ ها در حالی که از توییتر سرچشمه می گرفتند، امروزه به جزء تقریباً اصلی در هر شبکه اجتماعی تبدیل شده اند.

برای ایجاد هشتگ به نرم افزار خاصی، تجربه برنامه نویسی یا مدرک دانشگاهی نیاز ندارید. اصول اولیه هشتگ

آنها همیشه با # شروع می کنند، اما بعد از نماد هشتگ از فاصله، نقطه یا نماد استفاده نکنید.

حساب کاربری شما حتما باید عمومی باشد. در غیر این صورت، محتوای هشتگ شده ای که می نویسید فقط توسط افرادی که شما را دنبال میکنند، مشاهده خواهد شد.

کلمات زیادی را به هم وصل نکنید، بهترین هشتگ ها نسبتاً کوتاه هستند و به خاطر سپردن آنها آسان است.

از هشتگ های مرتبط و خاص استفاده کنید. اگر هشتگ بسیار مبهم باشد، یافتن آن دشوار است و احتمالاً توسط سایر کاربران رسانه های اجتماعی استفاده نمی شود.

چرا از هشتگ استفاده کنیم؟

تعامل با دنبال کنندگان خود را افزایش دهید

قرار دادن هشتگ در پست های شما به معنای شرکت در مکالمه ای در بستر رسانه های اجتماعی است. مهمتر از همه، باعث می شود پست های شما در آن مکالمه قابل مشاهده باشد.

این موضوع می تواند منجر به مشارکت بیشتر در پست شما از طریق لایک، اشتراک گذاری، نوشتن نظر و دنبال شدن توسط دنبال کنندگان جدید شود.

اطلاعات بیشتری از برند خود با استفاده از هشتگ به افراد بدهید

ایجاد یک هشتگ مخصوص برند شما می تواند روشی موثر برای پیشرفت کسب و کار شما و پیشبرد گفتگوها باشد. تعداد هشتگ هایی که استفاده می کنید را محدود کنید. بیشتر همیشه بهتر نبوده و در واقع اسپم به نظر می رسد.

حمایت خود را از مسائل اجتماعی نشان دهید

استفاده از هشتگ مرتبط با موضوعی فراتر از برند شما راهی برای حمایت از یک مسئله مهم است.

به عنوان مثال ، #EachforEqualو #IWD2020 در شبکه های اجتماعی از جمله LinkedIn، در روز جهانی زن مورد استفاده قرار گرفت.

همچنین، ما در پیج اینستاگرامی اپ یار، در کپشن پستی که برای روز جهانی زن آپلود کردیم، ار هشتگ های مربوط به آن مانند #روزـزن و #روزـجهانی_زن_مبارک مانند بسیاری از پیج های دیگر استفاده کردیم.

همچنین می توانید هشتگ های ما در کپشن پست های اختصاصی روز دختر و روز پدر را بسازید.

ما در کپشن خود در پست های روز جهانی طراحی سایت و روز جهانی چپ دست، هشتگ های مربوط به آن ها را در کپشن قرار دادیم تا مخاطبانمان پیش از دیدن پست، پیش زمینه ای از موضوع آن داشته باشند.

برندها همچنین می توانند یک هشتگ مخصوص به برند خود را ایجاد کنند که حمایت آن ها را از یک موضوع اجتماعی نیز نشان می دهد.

به پست ها در رسانه های اجتماعی کپشن اضافه کنید

در توییتر ، فضای زیادی برای نوشتن کپشن ندارید. شما دقیقا به اندازه 280 کاراکتر فضا دارید.

در اینستاگرام، مشابه فیس بوک، پینترست ، LinkedIn یا هر پلتفرم دیگر کپشن های طولانی همیشه موثرتر نیستند.

استفاده از هشتگ می تواند راهی ساده برای ایجاد زمینه در مورد آنچه شما می خواهید درباره آن صحبت کنید، بدون استفاده از کپشن های طولانی یا تکراری باشد.

آموزش کسب و کار در اینستاگرام را در اپ یاربخوانید.

به مخاطبان هدف خود کمک کنید تا شما را پیدا کنند

در اینستاگرام، همه تصاویر و فیلم‌هایی که هشتگ مشابهی دارند در یک مجموعه قرار می‌گیرند و کاربران می توانند هشتگ ها را مانند کاربران فالو یا دنبال کنند. استفاده از چند هشتگ محبوب می تواند راه دیگری برای کمک به کاربران جدید در یافتن حساب کاربری برند شما باشد.

یک بررسی نشان داد که میزان تعامل پست‌هایی که حداقل حاوی یک هشتگ هستند، نسبت به آن‌هایی که هیچ هشتگی ندارند 12.6 درصد بیشتر است.

به عنوان مثال، اگر از #travel در پست های اینستاگرام خود استفاده می کنید، شخصی که آن هشتگ را دنبال می کند، پست اخیر شما را در فید خود مشاهده می کند. ممکن است از این طریق چند دنبال کننده جدید به دست آورید. برای پیدا کردن هشتگ‌ها در اینستاگرام کافی است که کلمه یا عبارتی را در نوار جستجوی این پلتفرم وارد کرده یا اینکه بر روی هشتگی که در زیر یک پست قرار دارد، کلیک کنید. با کلیک بر روی هر هشتگ وارد صفحه‌ای می‌شوید که حاوی همه تصاویر و ویدئوهایی است که آن هشتگ در کپشن آن‌ها وجود دارد. با تایپ علامت هشتگ (#) در پست‌ هایتان به ‌علاوه یک حرف، اینستاگرام با توجه به هشتگ‌هایی که استفاده کرده‌اید و محبوب‌ترین هشتگ‌ها، به شما پیشنهاداتی می‌دهد که با لمس هر یک می‌توانید آن را به پست خود اضافه کنید.

چگونه هشتگ ایجاد کنیم؟

هشتگ ها چیزهای ساده ای هستند. فقط چند مورد فنی وجود دارد که لازم است بدانید:

بین عبارت بعد از هشتگ از فاصله استفاده نکنید.

هشتگ می تواند یک کلمه، اختصار، ترکیبی از حروف و اعداد یا یک عبارت باشد. اگر یک عبارت باشد، هیچ فاصله ای بین کلمات نباید وجود داشته باشد. همه حروف و اعداد باید بدون فاصله در هشتگ با هم قرار بگیرند. شما نمی توانید در هشتگ خود از علائم نگارشی (به غیر از علامت # در ابتدا) استفاده کنید. استفاده از اعداد خوب است، اما شما باید حداقل یک حرف با اعداد داشته باشید ( هشتگ ها نمی توانند به طور کامل از اعداد تشکیل شوند).

با نماد # شروع کنید

برای ایجاد هشتگ، با علامت # شروع کنید و پس از آن از حروف و گاهی اوقات از اعداد استفاده کنید.

بسته به جایی که در جهان زندگی می کنید، نماد # با نام های مختلفی استفاده می شود. در ایالات متحده و کانادا به آن علامت عددی یا گاهی علامت پوند می گویند.

اما در جاهای دیگر، مانند انگلستان و ایرلند، به این نماد # علامت هش می گویند. به این ترتیب این برچسب ها “هشتگ” نامیده می شوند. در اصل هشتگ برچسبی است که از برچسب کلمه یا عبارت با علامت هش در جلوی آن تشکیل شده است.

هشتگ ها را منحصر به فرد کنید

اگر فکر می کنید هشتگی جدید اختراع کرده اید، ابتدا آن هشتگ را در برنامه شبکه اجتماعی که قصد استفاده از آن را دارید جستجو کنید. معمولا در بیشتر مواقع هشتگی که میخواهید به عنوان هشتگی منحصر به فرد استفاده کنید، قبلا استفاده شده است.

از نظر فنی، هیچ چیز مانع استفاده شما از هشتگی که قبلا استفاده شده، نمی شود. اما انجام این کار باعث سردرگمی کاربر می شود. اگر هشتگ مورد نظر شما قبلا استفاده شده ، بهتر است هشتگ جدیدی طراحی کنید.

بررسی نام کاربری را نیز فراموش نکنید. مطمئن شوید که هشتگ مورد نظر شما با نام کاربری های موجود در یک شبکه اجتماعی یکسان نیست. به عنوان مثال، در صورت وجود کاربرUser1 ، ممکن است استفاده از هشتگ مانند #User1 باعث سردرگمی شود. علاوه بر این، کاربر آن حساب کاربری احتمالاً این عمل را تلاشی برای ربودن برند خود تفسیر می کند.

یک استثنا در مفهوم منحصر به فرد بودن: برخی از افراد از موضوعات عمومی به عنوان هشتگ استفاده می کنند، مانند #بازاریابی یا #فروش. این هشتگ ها، هشتگ های عمومی بوده و در اصل، هیچ کس “مالک” هشتگ هایی درباره موضوعی عمومی نیست.

یادآوری و درک هشتگ ها را آسان کنید

هشتگ ها را تا حد امکان کوتاه نگه دارید. این امر به ویژه برای توییتر که تعداد کاراکترهای آن محدود است، بسیار مهم است. بهتر است هشتگ یک کلمه ، عبارت یا اختصار قابل فهم باشد.

تلفظ هشتگ هایی که طولانی هستند، دشوار است یا به خاطر سپردن آنها سخت است، استفاده از آنها برای مردم نیز دشوار خواهد بود. .

نحوه استفاده از هشتگ هایی که از قبل استفاده شده اند

گاهی اوقات به جای ایجاد هشتگ شخصی خود، ممکن است بخواهید در مورد موضوعی که از قبل هشتگ در آن موضوع وجود دارد، بحث کنید. شما به سادگی می توانید آن هشتگ را در جایی (معمولاً در انتهای) توییت توییتر خود یا سایر به روزرسانی های رسانه های اجتماعی اضافه کنید.

با این کار، محتوای خود را در رابطه با همان موضوع به اشتراک می گذارید. با افزودن هشتگ به محتوای خود، نشان می دهید که تمایل به شرکت در آن مکالمه را دارید. سایر علاقمندان به آن موضوع محتوای شما را خواهند دید.

چه زمانی از هشتگ استفاده نکنیم؟

از آلودگی هشتگ خودداری کنید. آلودگی هشتگ به معنی استفاده از چندین هشتگ در یک پیام واحد است. وجود بیش از دو هشتگ در یک پیام، خواندن آن را دشوار می کند.

افزودن هشتگ به یک پیام غیر مرتبط فقط برای جلب توجه، از نظر افراد، کاری پسندیده تلقی نمی شود. حتما باید محتوای شما با هشتگ مورد استفاده شما مرتبط باشد. در غیر این صورت، افراد ممکن است گزارش اسپم دهند.

نتیجه‌گیری

شاید به نظر شما استفاده از هشتگ‌ها بسیار ساده باشد در صورتی که چنین نیست. هریک از شبکه‌های اجتماعی اصول خاصی برای استفاده از هشتگ‌ها دارند و از راه‌های مختلف می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. هشتگ‌ها به ۲ دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند. هشتگ‌هایی که برای منظور کلی استفاده می‌شوند و هشتگ‌هایی که می‌توانند در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار بگیرند. در صورتی که از هشتگ ها به‌درستی استفاده شود، می‌تواند مزایای گسترده‌ای را دربرداشته باشد. فقط به یاد داشته باشید که هشتگ ها مانند ادویه ای در رسانه های اجتماعی هستند ، نه کل وعده غذایی. این بدان معنی است که علاوه بر هشتگ مناسب، محتوای شما نیز ارزش دیده شدن داشته و مفید باشد. اکنون می توانید با توجه به دانشی که کسب کرده‌اید، اولین قدم‌های عملیاتی را بردارید و به‌ منظور استفاده از هشتگ در راستای اهداف بازاریابی برای کسب‌وکار خود برنامه ریزی کنید. شما می توانید نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را درباره هشتگ ها و چگونگی استفاده از آن ها در قسمت نظرات از ما بپرسید.

ساخت و طراحی توسط ایده پردازان آسمان (پویان آقایی)
preloader