×

دیلیت اکانت اینستاگرام؛ حذف اکانت اینستا دائم و موقت (آپدیت ۲۰۲۲)

اینستاگرام 04 دی 1400

دیلیت اکانت اینستاگرام؛ حذف اکانت اینستا دائم و موقت (آپدیت ۲۰۲۲)

یکی از برنامه هایی که امروزه استفاده از آن فراگیر شده، اینستاگرام است. این برنامه ی جذاب در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد. اینستاگرام در میان بیزینس ها نیز طرفدار دارد و تبدیل به پلتفرمی برای فروش شده است. با تمام این اوصاف ممکن است گاهی اوقات ممکن است مخاطبان اینستاگرام به دلایل مختلف تمایل به دوری از این پلتفرم چه به صورت موقت و چه دائم داشته باشند. از این رو نحوه حذف دائمی اکانت اینستاگرام ممکن است برای شما سوال باشد. بنابراین اگر تصمیم به دلیت اکانت اینستاگرام خود دارید، با ما همراه باشید. ما در این مقاله نحوه حذف اکانت اینستاگرام دائمی، لینک حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه، دی اکتیو کردن اینستاگرام و در صورت پشیمانی بازگردانی حساب حذف شده اینستا را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید)   
انواع روش های دلیت اکانت اینستاگرام
ذخیره اطلاعات اینستاگرام قبل از دلیت اکانت اینستا
نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام
لینک حذف دائم اکانت اینستاگرام
دلیت اکانت موقت اینستاگرام یا دی اکتیو کردن
در صورت مشکل ورود به اینستاگرام چگونه حساب خود را حذف کنیم؟
نحوه بازگردانی حساب حذف شده اینستاگرام

انواع روش های دلیت اکانت اینستاگرام

اینستاگرام برای این منظور دو راه پیش روی کاربران قرار داده است.پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه

  • اولین روش حذف دائمی اکانت اینستاگرام است که تمامی اطلاعات آن برای همیشه حذف خواهند شد.
  • دومین راه نیز حذف موقتی اکانت اینستا است.

در مقاله دیگری در مورد نحوه دیلیت اکانت تلگرام توضیح داده ایم که شاید خواندن آن برای شما مفید باشد.

پاک کردن حساب اینستاگرام

ذخیره اطلاعات اینستاگرام قبل از دلیت اکانت اینستا

همانطور که گفتیم در این مقاله در مورد آسانترین روش دلیت اکانت اینستاگرام صحبت می کنیم ولی بهتر از قبل از حذف حساب اینستاگرام خود بهتر است تمامی اطلاعات از پست‌ها گرفته تا پیام‌هایتان را در پوشه‌ای ذخیره کنید.

برای این کار نیز باید وارد حساب اینستاگرام خود شوید و روی نماد «پروفایل» در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید. این مکان برای کسانی که زبان اینستاگرام آن‌ها فارسی است، در سمت چپ قرار دارد. سپس در قسمت بالا سمت راست و در اینستاگرام فارسی در سمت چپ روی سه خط عمودی زده و به بخش Setting یا تنظیمات بروید. در این بخش گزینه Security یا امنیت را انتخاب کرده و بر روی Download Data یا همان بارگیری داده ضربه بزنید. در پنجره باز شده از شما آدرس ایمیل‌تان را می‌خواهد. بعد از جایگذاری آدرس ایمیل در فیلد مربوطه، Request Download یا درخواست بارگیری را انتخاب کنید. در پنجره بعدی پسورد ایمیل خود را وارد کنید و بر روی Next یا بعدی ضربه بزنید. بعد از انجام تمامی این مراحل در مدت ۴۸ ساعت پیوندی به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود که حاوی یک فایل کامل از اطلاعات حساب کاربری شما است. این اطلاعات شامل: عکس‌ها، ویدئوها، کامنت‌ها، اطلاعات نمایه و … است که می‌توانید در آینده به آن‌ها دسترسی داشته باشید. حتی اگر فکر می‌کنید هرگز به این اطلاعات نیازی نخواهید داشت، این کار یک قدم بسیار مهم در حفظ امنیت اطلاعاتتان است.

ذخیره اطلاعات اینستاگرام

بعد از آن که اقدامات لازم برای ذخیره اطلاعات حساب کاربریتان را انجام دادید. می‌توانید به سراغ دلیت اکانت اینستاگرام خود بروید.

این ترفند، یکی از روش های دانلود پست از اینستاگرام نیز هست.

نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام

از آنجایی که دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام با گوشی امکان پذیر نیست و شما برای حذف اکانت باید وارد حساب حذف اکانت اینستاگرام در کامپیوتر خود شوید، زیرا در اپلیکیشن اینستاگرام این امکان وجود ندارد. بعد از ورود به سیستم اطلاعات حساب خود را وارد کنید. در صفحه باز شده از منوی کشویی دلیل پاک کردن اکانت اینستاگرام را انتخاب کنید. سپس گذرواژه خود را وارد کنید و بر روی گزینه حذف اکانت اینستاگرام ضربه بزنید. این راه آسان‌ترین روش دلیت اکانت اینستاگرام دائمی است.

حذف دائمی حساب اینستاگرام

برای دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی شما باید بتوانید وارد لینک مربوطه شوید که به پیدا کردن آن کار نسبتاً دشواری است. اما ما برای راحتی شما لینک حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه را در این مقاله قرار می‌دهیم تا با کلیک بر روی آن به راحتی به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

لینک حذف دائم اکانت اینستاگرام

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام با گوشی ممکن نیست و تنها از طریق مرورگر قابل انجام است. اما برای حذف موقت آن می‌توانید از خود برنامه‌های نصبی بر روی گوشی‌ها نیز استفاده کنید.

دلیت اکانت موقت اینستاگرام یا دی اکتیو کردن

دومین راهی که اینستاگرام پیش روی کاربران خود قرار داده، حذف موقتی اکانت اینستا یا همان دی اکتیو اینستاگرام است. این روش برای زمانی مناسب است که می‌خواهید برای مدتی از فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی دور باشید. حتی اگر قصد حذف دائمی اکانت اینستاگرام را دارید، بهتر است عجله نکنید. ابتدا آن را به صورت موقتی دی اکتیو کنید و در صورت به اطمینان رسیدن نسبت به دلیت اکانت اینستاگرام دائمی اقدام کنید. با غیرفعال کردن به صورت موقتی از سیستم خارج و نمایه شما از دید بقیه کابران پنهان می‌شود. با دلیت اکانت موقتی اینستاگرام می‌توانید هر زمان که خواستید با ورود مجدد به سیستم بازگردید.

برای حذف موقتی اکانت اینستا از مرورگر یا برنامه وارد حساب خود در اینستاگرام شوید. از قسمت بالا سمت راست یا سمت چپ در اینستا فارسی، بر روی نمایه ضربه بزنید. سپس بر روی پروفایل ویرایش نمایه کلیک کنید. در بخش پایین سمت راست گزینه غیرفعال کردن حساب کاربری من را انتخاب کنید.

دی اکتیو کردن حساب اینستا

در پنجره باز شده از شما دلیل غیرفعال کردن حساب کاربریتان را می‌پرسد که می‌توانید از منوی کشویی گزینه‌ای را انتخاب کنید. سپس رمز حساب کاربری خود را وارد کرده و بر روی گزینه «غیرفعال کردن موقت حساب» ضربه بزنید.

پاک کردن موقتی حساب اینستاگرام

حذف موقت حساب اینستاگرام

در این پلتفرم طبق قانون در اکتیو کردن اینستاگرام در طول هفته فقط یکبار قابل اجرا است. به این معنی که اگر در طول هفته حساب خود را غیرفعال و مجدد وارد شده باشید، دیگر نمی‌توانید تا هفته بعدی نسبت به غیرفعال کردن حسابتان اقدام کنید.

در صورت مشکل ورود به اینستاگرام چگونه حساب خود را حذف کنیم؟

گاهی اوقات پیش می‌آید که برای ورود به حساب اینستاگرام رمز خود را فراموش کرده‌اید و هیچ دسترسی برای تغییر آن ندارید. یا در برخی موارد به علت هک شدن حساب اینستا نمی‌توانید رمز خود را تغییر دهید. حال این سؤال در ذهنتان شکل می‌گیرد که در این شرایط چگونه می‌توان حساب اینستاگرام را حذف کرد؟ ما در این بخش به شما می‌گوییم که چگونه در صورت هک شدن یا عدم دسترسی به رمز ورود به سیستم، حساب خود را حذف کنید.

در این شرایط با استفاده از برنامه می‌توانید حساب خود را بازیابی کنید. برای این منظور برنامه را باز کنید. بر روی گزینه دریافت راهنما ورود به سیستم که در زیر کلید ورود قرار دارد، ضربه بزنید. سپس یکی از گزینه‌ها را بسته به نوع سیستم عامل گوشی برای وارد شدن به حساب کاربری انتخاب کنید. در گوشی‌های اندروید سه گزینه نام کاربری، ایمیل و تلفن برای ورود وجود دارد. در حالی که در گوشی‌های ios دو گزینه نام کاربری و تلفن قرار داده شده است. بعد از وارد کردن اطلاعات حساب بر روی گزینه «کمک بیشتر نیاز دارید» ضربه بزنید. بعد از این مرحله در صورتی که شماره تلفن یا ایمیلی که با آن حساب خود را ایجاد کرده‌اید در دسترس بود، یکی را انتخاب کرده و بر روی ارسال کد ضربه بزنید. در غیر این صورت گزینه عدم دسترسی را انتخاب کنید. در این مرحله اینستاگرام از شما اطلاعاتی درباره حساب کاربریتان مانند گذرواژه‌های قدیمی و … می‌پرسد. بعد از پاسخ دادن به سؤالات و تأیید صحت درستی آن‌ها حسابتان بازگردانی می‌شود.

نحوه بازگردانی حساب حذف شده اینستاگرام

به طور رسمی هیچ راهی برای بازگردانی حساب حذف شده دائمی اینستاگرام وجود ندارد. اما بازگردانی حساب حذف شده غیرممکن هم نیست. گزارش حساب کاربری به عنوان هک شده یک راه‌حل مناسب برای بازگرداندن حسابتان است که قبل‌تر درباره آن گفتیم. تمامی مراحل را همانند حالت قبل انجام دهید و اکانت خود را به عنوان هک شده گزارش کنید. با این کار اطلاعات حسابتان بازیابی شده و می‌توانید پس از حذف کامل اکانت اینستاگرام از آن مجدداً استفاده کنید.

اینستاگرام برخلاف فیسبوک که اکانت کاربران خود را بعد از گذشت ۲ هفته از درخواست دلیت اکانت حذف می‌کند، بلافاصله پس از درخواست حذف حساب کاربری آن را پاک خواهد کرد. بنابراین قبل از اقدام به پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه، از تصمیم خود مطمئن شوید.

ساخت و طراحی توسط ایده پردازان آسمان (پویان آقایی)
preloader