×

دیلیت اکانت اینستاگرام؛ حذف اکانت اینستا دائم و موقت

اینستاگرام 19 آذر 1400

اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است. اینستاگرام به عنوان سومین شبکه اجتماعی بزرگ در جهان و دومین شبکه پر طرفدار در آمریکای شمالی شناخته می شود. این شبکه اجتماعی یک بستر فوق العاده مهم هم برای کاربران و هم برای برند ها است. به طوری که اکثر افراد ترجیح می دهند نه تنها دوستان خود، بلکه محتوایی را که در رابطه با علاقه آن ها است را دنبال کنند و برای پیشرفت در اینستاگرام به آموزش اینستاگرام از راه های مختلف روی آورده اند که همین امر باعث موفقیت بسیاری از کسب و کار های آنلاین در اینستاگرام شده است .

اگر مانند بسیاری از کاربران اینترنت، هر از گاهی بدنبال حذف و غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام خود هستید، زیرا از برنامه خسته شده اید یا فکر می کنید این شبکه اجتماعی باعث حواس پرتی شما می شود، ما تمام اطلاعات لازم را برای حذف اکانت اینستاگرام را در اختیار شما قرار می دهیم! قطعا، دلایل زیادی وجود دارد که می خواهید حساب اینستاگرام را غیرفعال یا حذف کنید شاید حتی به این دلیل که نمیدانید مزایای استفاده از اینستاگرام چیست. درست مانند فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی، اینستاگرام نیز گزینه غیرفعال یا حذف حساب کاربری خود را در اختیار شما قرار می دهد. غیرفعال کردن حساب اینستاگرام باعث می شود که حساب موقتاً متوقف شود ، در حالی که گزینه حذف تمامی عکس ها، فیلم ها، نظرات، لایک ها و دنبال کنندگان را برای همیشه حذف می کند. فقط در صورتی که تصمیم گرفته اید از اینستاگرام به طور کامل خارج شوید باید حساب اینستاگرام را حذف کنید زیرا پس از دیلیت اکانت اینستاگرام، راهی برای بازگرداندن آن وجود ندارد!

ممکن است حذف دائمی حساب اینستاگرام خود یک گام اساسی و پیچیده به نظر برسد، اما اگر مراحل آموزش حذف اکانت اینستاگرام در این مقاله را انجام دهید کار بسیار آسانی خواهد بود.

 • پاک کردن اینستاگرام فقط با چند کلیک انجام می شود.
 • می توانید حساب اینستاگرام خود را برای همیشه حذف کنید.
 • اگر فکر می کنید بعداً می خواهید حساب اینستاگرام خود را بازیابی کنید، می توانید آن را به طور موقت غیرفعال کنید.
 • برای حذف یا غیرفعال کردن حساب اینستاگرام خود باید از یک مرورگر وب استفاده کنید، نه اپلیکیشن.

اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کنید

وقتی صحبت از رسانه های اجتماعی می شود، اینستاگرام  یکی از برترین پلتفرم‌ها در جهان است. اما، مانند همه چیزهای خوب، زمان هایی وجود دارد که باید به پایان برسد.

چه به یک سم‌زدایی کوتاه در شبکه‌های اجتماعی نیاز داشته باشید و چه می‌خواهید برای همیشه از شبکه خارج شوید، این راهنما هر آنچه را که باید در مورد غیرفعال کردن حساب خود قبل از حذف دائمی اینستاگرام بدانید، به شما آموزش می‌دهد.

از آنجایی که حذف اکانت اینستاگرام دائمی است، اینستاگرام توصیه می کند ابتدا اکانت خود را به طور موقت غیرفعال کنید. اگر این کار را انجام دهید، همچنان می توانید حساب و تمام محتوای خود را بازیابی کنید.

غیرفعال کردن حساب IG خود یک راه آسان برای استراحت و دوری از شبکه های اجتماعی است و گزینه مناسبی است جهت تصمیم گیری جهت دیلیت اکانت اینستاگرام به طور کلی.

غیرفعال کردن موقت حساب شما یک فرآیند ساده است. با این حال، شما نمی توانید این کار را در برنامه اینستاگرام انجام دهید. شما باید در مرورگر دسکتاپ خود وارد حساب کاربری خود شوید، بنابراین مطمئن شوید که تمام اطلاعات ورود صحیح خود را در دسترس دارید.

در اینجا نحوه غیرفعال کردن اینستاگرام خود در حال حاضر آورده شده است:

 • مرورگر دسکتاپ خود را باز کنید.
 • به اینستاگرام بروید.
 • وارد حساب کاربری خود شوید.
 • روی عکس پروفایل خود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
 • ویرایش نمایه را انتخاب کنید.
 • به پایین اسکرول کنید و روی گزینه Temporarily Disable My Account در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.
 • وقتی از شما پرسیده شد که چرا حساب خود را غیرفعال می کنید، گزینه ای را انتخاب کنید.
 • رمز عبور خود را دوباره وارد کنید.
 • روی گزینه Temporarily Disable My Account کلیک کنید.

چگونه حساب IG خود را غیرفعال کنیم

به یاد داشته باشید: پیروی از این دستورالعمل ها، تمام محتوای شما را از فالوورهای شما پنهان می کند. هیچ کس نمی تواند حساب شما را ببیند تا زمانی که با ورود مجدد آن را فعال کنید.

برای چه مدت می توانید اینستاگرام خود را غیرفعال کنید؟
تا زمانی که بخواهید می توانید حساب خود را به طور موقت غیرفعال نگه دارید. می‌توانید در هر زمان با ورود مجدد آن را دوباره فعال کنید. با این حال، یک محدودیت وجود دارد.

اینستاگرام در حال حاضر فقط یک بار در هفته به شما اجازه می دهد اکانت خود را غیرفعال کنید. بنابراین اگر آن را غیرفعال کنید، دوباره وارد شوید و سپس تصمیم بگیرید که می‌خواهید دوباره آن را غیرفعال کنید، باید یک هفته صبر کنید تا این کار را انجام دهید.

برای چه مدت می توانید اینستاگرام خود را غیرفعال کنید؟

تا زمانی که بخواهید می توانید حساب خود را به طور موقت غیرفعال نگه دارید. می‌توانید در هر زمان با ورود مجدد آن را دوباره فعال کنید. با این حال، یک محدودیت وجود دارد.

اینستاگرام در حال حاضر فقط یک بار در هفته به شما اجازه می دهد اکانت خود را غیرفعال کنید. بنابراین اگر آن را غیرفعال کنید، دوباره وارد شوید و سپس تصمیم بگیرید که می‌خواهید دوباره آن را غیرفعال کنید، باید یک هفته صبر کنید تا این کار را انجام دهید.

آیا با غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام خود فالوورهای خود را از دست می دهید؟

خیر. از آنجایی که اینستاگرام تمام داده‌های حساب شما را زمانی که به طور موقت اکانت خود را غیرفعال می‌کنید ذخیره می‌کند، آن را به حالتی که در زمان حذف آن بود برمی‌گرداند.

همچنین، هنگامی که آن را غیرفعال می‌کنید، حساب شما در همه جای پلتفرم ناپدید می‌شود – از جمله لیست فالوورهای سایر حساب‌ها. به عبارت دیگر، وقتی حساب شما مخفی است، افراد نمی توانند شما را لغو دنبال کنند زیرا نمی توانند شما را پیدا کنند یا حساب شما را ببینند.

اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید
اگر قبلاً سعی کرده اید به طور موقت حساب اینستاگرام خود را غیرفعال کنید (یا فقط برنامه را از تلفن خود حذف کنید) اما می خواهید اقدامات جدی تری انجام دهید، انجام این کار نسبتاً ساده است. فقط به یاد داشته باشید که حذف حساب شما دائمی است و قابل برگشت نیست.

برای حذف حساب خود، باید اطلاعات ورود صحیح خود را آماده کنید.

اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید

اگر قبلاً سعی کرده اید به طور موقت حساب اینستاگرام خود را غیرفعال کنید (یا فقط برنامه را از تلفن خود حذف کنید) اما می خواهید اقدامات جدی تری انجام دهید، انجام این کار نسبتاً ساده است. فقط به یاد داشته باشید که حذف حساب شما دائمی است و قابل برگشت نیست.

برای حذف حساب خود، باید اطلاعات ورود صحیح خود را آماده کنید.

اقدامات لازم قبل از حذف اکانت اینستاگرام

برای حذف اکانت خود از اینستاگرام باید ابتدا شروع به ذخیره داده ها و اطلاعات اینستاگرام خود کنید. برای ذخیره کردن داده های خود موارد زیر را در نظر بگیرید. وقتی حساب خود را پاک می کنید، اینستاگرام این کار را انجام می دهد: حساب شما و همه چیز موجود در آن را حذف می کند. این بدان معنی است که همه عکس ها، لایک ها و نظرات و کامنت های شما برای همیشه حذف می شوند و اگر پس از پاک کردن اکانت اینستاگرام خود نظرتان تغییر کند، دیگر راه بازگشتی وجود ندارد. شما نمی توانید یک حساب قدیمی را دوباره بازگردانی کنید و نمی توانید داده های حذف شده را دوباره به دست بیاورید.

قبل از حذف حساب خود باید یک مجموعه ای از پست ها، نظرات و اطلاعات حساب کاربری خود را ذخیره کنید. برای انجام آن، این مراحل را دنبال کند:

 1. اینستاگرام را باز کنید و پروفایل حساب کاربری خود در گوشه پایین سمت راست انتخاب کنید.
  اقدامات لازم برای حذف و یا غیرفعال کردن اکانت اینستا
 2. روی سه خط عمودی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید، سپس روی تنظیمات در پایین کلیک کنید.
  بخش تنظیمات اینستاگرام
 3. سپس در بخش security بر روی گزینه ی دانلود دیتا کلیک کرده و آن را انتخاب کنید.
  دانلود اطلاعات قبل از دیلیت اکانت اینستاگرام
 4. سپس آدرس ایمیل خود را وارد کنید و روی request download ضربه بزنید.
  وارد کردن ایمیل یا ادرس جهت ارسال اطلاعات اکانت به ادرس مورد نظر

اینستاگرام فایل کاملی از حساب کاربری شما را به آدرس ایمیلی که ارائه داده اید ارسال می کند، این فایل حاوی عکس ها، کامنت ها، اطلاعات پروفایل و حساب کاربری و سایر مواردی که ممکن است در آینده به آن ها نیاز داشته باشید است. حتی اگر فکر می کنید دیگر هرگز به این داده ها احتیاج نخواهید داشت، بک آپ از اطلاعات اینستاگرام گام مهمی برای اطمینان از محافظت از داده های خود در صورت نیاز به مشاهده مجدد آن است. اگر این کار را انجام ندهید، داده های خود را به طور کامل از دست خواهید داد و هر چقدر هم که تلاش کنید هرگز آن ها را پس نخواهید گرفت.

غیرفعال کردن اکانت اینستارام به جای حذف آن: آنچه شما باید بدانید.

پس از ذخیره اطلاعات خود، می توانید به حذف حساب اینستا خود ادامه دهید. اینستاگرام دو گزینه را به کاربران ارائه می دهد. اولین مورد حذف دائمی حساب شما و همه موارد موجود در آن است در حالی که مورد دوم گزینه حذف موقت است.

بسته به اولویت خود، می توانید حساب اینستاگرام خود را غیرفعال کرده و یا برای همیشه حذف کنید. غیرفعال کردن حساب کاربری شما موقتی است، اما در حالی که غیرفعال می شود، حساب شما به همراه پروفایلتان، دنبال کنندگان، عکس ها، نظرات شما برای سایر کاربران پنهان می شود. برای بازیابی همه این اطلاعات و شروع دوباره استفاده معمول از اینستاگرام، به سادگی وارد حساب خود می شوید و آن را دوباره فعال می کنید.

از طرفی دیگر حذف حساب اینستاگرام شما قابل بازگشت نیست. به عبارتی دیگر حساب حذف شده قابل بازیابی نیست. وقتی حساب اینستاگرام خود را حذف می کنید، تمام داده های شما، از جمله عکس ها و پست ها، دنبال کننده ها و لایک هایتان برای همیشه حذف می شوند. در آینده، اگر دوباره بخواهید در اینستاگرام ثبت نام کنید، دیگر نمی توانید از همان نام کاربری استفاده کنید، شخص دیگری نیز نمی تواند از آن استفاده کند. بنابراین باید ابتدا انتخاب کنید که هدفتان چیست و سپس مراحل مناسب را دنبال کنید.

حدف اکانت اینستاگرام به طور دائم

به صفحه حذف حساب خود در دستگاه تلفن همراه یا دسک تاپ بروید (مطمئن شوید که وارد اکانت خود شده اید).

حدف اکانت اینستاگرام به طور دائم

از منوی کشویی دلیل حذف را انتخاب کنید.

پاسخ به دلیل حدف اکانت اینستاگرام

 

روی دکمه Delete کلیک کنید یا ضربه بزنید.

وارد کرد رمز عبور اکانت و کلیک بر روی دکمه delete

چگونه حساب اینستاگرام خود را غیرفعال کنیم؟

اگر تنها به دنبال دور بودن از اینستاگرام هستید می توانید به جای حذف حساب کاربری خود، غیرفعال کردن موقت آن را در نظر بگیرید. با غیرفعال کردن، از سیستم خارج خواهید شد و حساب کاربری شما مخفی می شود. تاما می توانید هر زمان که خواستید به سادگی وارد سیستم شوید. این مراحل را برای غیرفعال کردن حساب خود انجام دهید: از طریق تلفن یا رایانه خود به Instagram.com بروید. توجه کنید که از طریق اپلیکیشن نمی توانید اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کنید.

چگونه حساب اینستاگرام خود را غیرفعال کنید؟

روی نماد پروفایل کاربری در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید یا ضربه بزنید.

کلیک روی نماد پروفایل کاربری

گزینه ی edit profile را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه edit profile برای حذف اکانت اینستا

به پایین پیمایش کنید و روی «Temporarily disable my account»  در سمت راست دکمه Submit کلیک کنید.

انتخاب گزینه Temporarily disable my account

مانند حذف اکانت خود برای غیر فعال کردن نیز از شما سوال می شود که چرا این کار را می کنید؟ از منوی کشویی گزینه زیرا را انتخاب کنید.

پاسخ به دلیل غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام

رمز ورود حساب خود را دوباره وارد کنید.

وارد کردن رمز عبور

روی « Temporarily disable my account» کلیک کنید.

کلیک روی دکمه Temporarily disable my account

چه مدت طول می کشد تا Instagram حساب کاربری شما را پاک کند؟

اگر مراحل حذف اکتنت اینستاگرام را که در بالا توضیح دادیم ، طی کنید، حساب Instagram شما بلافاصله حذف می شود. دیلیت اکانت در اینستاگرام متفاوت از فیس بوک است. در فیس بوک حساب شما برای دو هفته غیرفعال می شود تا اینکه برای حذف دائمی در صف قرار گیرد، که ممکن است 90 روز طول بکشد (در مجموع 104 روز). اینستاگرام به صورت دوره ای حساب های کاملاً غیرفعال و حساب هایی را که از طریق سیستمشان به عنوان ربات شناسایی می شود را حذف می کند و نهایت زمان موردنیاز برای حذف کامل 48 ساعت می باشد.

راه های دیگر برای خصوصی نگه داشتن اطلاعات شما پس از حدف اکانت اینستاگرام

بسیاری از ما برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم خود و یا ذخیره پرونده ها از سرویس Cloud Storage استفاده می کنیم. اگر از یکی از این سرویس های ذخیره سازی استفاده می کنید، تنظیمات را به گونه ای انتخاب کنید که به صورت خودکار پرونده های شما را رمزگذاری کند. با این حال، از آنجا که ارائه دهنده cloud کلید رمزگذاری شما را در اختیار دارد، ممکن است بتوانند به داده های شما دسترسی پیدا کنند و حتی بنا به درخواست آنها را با مقامات دولتی به اشتراک بگذارند .

می توانید با رمزگذاری دستی پرونده های خود قبل از بارگذاری آنها در cloud، از پس این مشکل برآیید. بنابراین شما تنها کسی هستید که کلید داده های خود را در اختیار دارید. ارائه دهنده ابر شما هیچ دسترسی نخواهد داشت، به شرطی که کلیدهای رمزگذاری را نیز در cloud بارگذاری نکنید. تعدادی برنامه رمزگذاری رایگان وجود دارد که استفاده از آنها آسان است، حتی اگر سابقه رمزگذاری دستی داده های خود را نداشته باشید.

پیشنهاد می کنیم قبل اینکه حساب کاربری خود را حذف یا غیر فعال کنید حتما سری به مقاله کسب درامد از اینستاگرام بزنید. اگه از اینستاگرام پول دربیاورید یا به آموزش اینستاگرام به صورت حرفه ای توجه کرده باشید دیگر هیچ دلیل قانع کننده ای برای دیلیت اکانت اینستاگرام پیدا نمی کنید.

وقتی اینستاگرام خود را حذف یا غیرفعال می کنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر قصد خلاص شدن از شر اکانت اینستاگرام خود را دارید، ابتدا باید انتخاب کنید: آیا می خواهید حساب خود را غیرفعال کنید یا به طور کلی حذف کنید؟

زمانی که اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال می کنید

غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام با حذف آن بسیار متفاوت است. هنگامی که یک حساب کاربری اینستاگرام را غیرفعال می کنید، فقط به طور موقت آن را غیرفعال می کنید. تمام عکس‌ها، نظرات، لایک‌ها و حتی نمایه شما از دید عموم و فالوورهای شما پنهان می‌شود، اما برای همیشه از بین نمی‌روند. حساب شما تا زمانی که تصمیم به فعال سازی مجدد آن نداشته باشید مخفی می ماند.

وقتی اکانت اینستاگرام خود را حذف می کنید

از طرف دیگر، حذف اکانت اینستاگرام شما بسیار دائمی تر است.

هنگامی که حساب کاربری شما حذف می شود، کل تاریخچه اینستاگرام شما برای همیشه حذف می شود. این بدان معناست که همه عکس‌ها، ویدیوها، بایگانی‌های استوری، پیام‌ها، لایک‌ها و دنبال‌کنندگان شما برای همیشه حذف خواهند شد. شما نمی توانید آنها را پس بگیرید. گویی حساب شما هرگز وجود نداشته است.

فقط شما می توانید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید. به دلایل امنیتی، اینستاگرام نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد. همچنین، مهم است که توجه داشته باشید که اینستاگرام قادر به فعال سازی مجدد حساب حذف شده نیست، بنابراین عاقلانه است که قبل از انجام این کار، 100% مطمئن باشید که می خواهید حساب خود را حذف کنید.

اگر اکانت خود را حذف کنید و بعداً تصمیم بگیرید که می خواهید به اینستاگرام بازگردید، می توانید. با این حال، نمی توانید حساب قدیمی خود را دوباره فعال کنید – و نمی توانید برای یک حساب کاربری جدید با همان نام کاربری قدیمی ثبت نام کنید.

اینستاگرام یک برنامه عالی است، اما برای همه نیست. چه بخواهید فقط از فید فاصله بگیرید یا به طور کلی از رسانه های اجتماعی فرار کنید، امیدواریم این راهنما حذف حساب اینستاگرام شما را کمی آسان تر کند. و اگر نیاز دارید که بدانید چگونه یک پست اینستاگرام را حذف کنید، ما آن را نیز پوشش داده ایم.

ساخت و طراحی توسط ایده پردازان آسمان (پویان آقایی)
preloader