×

روش های تبدیل یک وب سایت به اپلیکیشن موبایل

آموزشی 16 آذر 1400

روش های تبدیل یک وب سایت به اپلیکیشن موبایل

تبدیل سایت به اپلیکیشن جزو مسائلي هست كه امروزه به شدت مورد اهميت واقع شده است. و افراد به دنبال این هستند که راهی برای تبدیل سایت به اپلیکیشن پیدا کنند. بالا بودن تنوع زبان هاي برنامه نويسي مورد استفاده در ساخت وبسايت ها منجر شده است كه پيدا شدن بهترين روش ساخت اپليكيشن وبسايت دشوار شود.

براي ساخت اپليكيشن براي وبسايت ها از روش هاي مختلفي استفاده مي شود، ما در این مقاله سعی کردیم تا حدودی شما را با بهترین روش های تبدیل وب سایت به اپ های اندرویدی آشنا کنیم. امیدواریم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

روش اول : ساخت اپليكيشن اختصاصی​

اگر قصد ساخت يك اپليكيشن حرفه اي براي وبسايت خود را داريد، مي توانيد به يك شركت برنامه نويسي مراجعه كرده تا آن ها اپليكيشن مورد نظر شما را برايتان تهيه كنند. اينكه شما چه زبانی را براي ساخت اپليكيشن خود انتخاب ميكنيد، در مسائلي مانند هزينه، مدت زمان آماده سازی اپليكيشن و نمای ظاهری آن تاثيرگذار است.

به عنوان مثال شما برای ارتباط بین دیتابیس سایت خود و اپلیکیشن، نیاز به api دارید. که توسط زبان های سمت سروری مانند php، nodejs و… تولید می شوند. که این مستلزم صرف هزینه و زمان برای ساخت این api ها می باشد.
بعد از آن است که برنامه نویسی سمت اپلیکیشن شروع خواهد شد و هزینه و زمان جداگانه را طلب می کند.

 

روش دوم : تبدیل وبسایت به اپلیکیشن با استفاده از اپ سازها

روش دوم : تبدیل وبسایت به اپلیکیشن با استفاده از اپ سازها

اگر وب سایت شما وردپرسی است، پس قطعا با افزونه های وردپرس آشنا هستید. دنیایی از افزونه در مخزن وردپرس وجود دارد که هر کدام بعد از نصب روی وبسایت شما یک کار مشخص را انجام میدهد. یک نوع افزونه پرکاربرد نیز همین افزونه های تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن های موبایلی می باشند.

اينكار هزينه ی كمتری نسبت به روش اول دارد و معمولًا اين نوع اپليكيشن ها را نیز مي توانيد در مارکت های مختلفی نظیر گوگل پلی، بازار، مایکت و… ارائه دهید.
شما میتوانید از اینجا چند نمونه از این نوع اپلیکیشن ها را مشاهده کنید.

ساخت اپلیکیشن به روش وب ویو

روش سوم: ساخت اپلیکیشن به روش وب ویو

اين يك روش بسيار ساده و بهترين روش برای ساخت اپلیکیشن می باشد. چرا كه در اين روش مستقل از اينكه وبسايت با چه زباني نوشته شده باشد اپليكيشن ساخته می شود.

آدرس سايت مورد نظرتان به تنهايی برای تبديل كردن سايت وردپرس به اپليكيشن وب ويو كافی است و ديگر نيازی به نصب هيچ اكستنشن خاصی نخواهيد داشت.

يكی از بهترين روش های ساخت نرم افزار موبايل استفاده مستقيم از وبسايت شما ميباشد. چرا كه اپليكيشن های وب ويو آدرس محور هستند و نيازی به ديتابيس ندارند. همچنین این کار باعث می شود رنک وب سایت شما، علاوه بر افزایش از طریق وب سایت؛ از طریق اپلیکیشن نیز رشد کند.

فراموش نکنید که برای استفاده از اپلیکیشن های وب ویو نیاز به هیچ تغییری در سایت خود یا محتوای متفاوت نسبت به سایت ندارید. شما کافی است هر تغییری که مدنظر دارید را درون سایت خود انجام دهید. به راحتی درون اپلیکیشن مشاهده کنید.

يكي ديگر از دلايلی كه نشان می دهد ساخت اپليكيشن از روی وبسايت روش مناسبی است، اين است كه اهميتی ندارد كه شما از چه افزونه ای استفاده كنيد. یا محدودیتی در استفاده از افزونه ها داشته باشید. در واقع هر نوع افزونه ای كه ريسپانسيو باشد مورد استفاده هست.

چگونه یک اپلیکیشن وب ویو سفارش دهیم؟

استفاده از خدمات اپ میکرز يكی از كم هزينه ترين راه های ساخت اپليكيشن می باشد. كه در آن برای ايجاد هر تغييری در سايت نياز به برنامه نويس ها نخواهيد داشت.

ساخت و طراحی توسط ایده پردازان آسمان (پویان آقایی)
preloader